| anonim_4396 a întrebat:

Academia de Politie - admitere

ok deci,vreau sa ma las de facultatea pe care o am in curs si ma bate gandul sa ma apuc de academia de politie.
Vreau sa stiu cam ce ar fi de facut mai exact,ma refer la probabilitatea de a intra si daca mai pot intra. La o facultate normala urmeaza o serie noua de inscrieri,insa aici nu stiu cum e,poate cineva sa ma indrume? locuiesc in Bucuresti. (va rog, fara texte copiate de pe net)

2 răspunsuri:
| gingergirl1 a răspuns:

Buna,eu am trecut a9a si dupa ce termin vreau sa dau la Academie happy Bun, pentru inceput vei da o proba fizica, gen alergat, saritura in.lungime,chestii d'astea laughing (E PROBA ELIMINATORIE) si trebuie sa ai o inaltime corespunzatoare (baieti minim 1.70 si fete minim 1.65) si daca treci de aceasta proba vei da un fel de "teste" din limba romana, istorie si englezawinking (daca ai terminat pe filo sau stiinte sociale si sti e okwinking
P.s : daca ai (cum zice romanu'hee hee pile prin politie, gen ai pe cineva pe acolo, intri. sigurwinking Dar cu multa munca poti intra si fara. Succes. sper ca te-am ajutat un pic laughing

| anonim_4396 explică (pentru gingergirl1):

Bai pustoaico, nu prea m-ai ajutat. Ce mi-ai zis tu stiam deja, eu voiam sa aflu despre sesiunile de admitere, am intrebat un politai adineauri, aparent e doar o admitere pe an.