| anonim_4396 a întrebat:

Ai nevoie de tata când îți faci buletinul, sau doar de un părinte, adică mama?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Unul din parinti, preferabil cel care este propietarul casei, fiindca trebuie sa mearga cu actul de propietate al casei si sa semenze declaratia ca te ia in spatiu.

| Lioana a răspuns:

Ai nevoie de proprietarul locuintei in care stai pentru ca trebuie sa semneze ca e de acord sa ai adresa acelei locuinte in cartea ta de identitate. Daca amandoi parintii sunt proprietari poate merge doar unul din ei, indiferent care.

| mi25 a răspuns:

Poate merge si mama, dar unele biruri de evidenta populatiei fac nazuri daca mama nu este trecuta in actul de proprietate.