| ridhimagupta a întrebat:

Ajutati-ma sa calculez cat trebuie sa iau ca sa promovez bacul am luat la romana 2.90 la istorie 5.5 si la socio 6.5 cat imi trebuie sa trec la romana?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Minim 5,5. Succes.

| CuriousStuff a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Si cu 5.5 ii iese 5.83 si nu promoveaza. Ii trebuie cel putin 6.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru CuriousStuff):

Consider ca media se va rotunji in sus la 6. Cel putin si doar pentru a mai creste procentajul de promovabilitate.

| CuriousStuff a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Media la bac nu se rotunjeste. Trebuie sa-ti iasa minim 6 fix ca sa promovezi.

10 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Ce ineptie pot sa vad. Raspunsul ca raspunsul, insa cum poti sa crezi orbeste, fara sa faci vreo verificare, ca nota care iti trebuie este 5.5. Iti trebuie minim 6.00 la romana pentru a avea media 6.00, deci pentru a promova BAC-ul.

| ridhimagupta explică (pentru AFR81):

Si care e problema ta cui dau eu funda?
dau cui vreau eu

| AFR81 a răspuns (pentru ridhimagupta):

Nu-i problema de funda, problema e ca ai crezut prostia aia.

| ridhimagupta explică (pentru AFR81):

Asta e viata

| OldSoul a răspuns:

Ai nevoie ca media totala a notelor sa fie 6.
Deci ai nevoie de 6 la Romana.

| asperger3 a răspuns:

Minim 6 la romana.

| CezaraEM a răspuns:

E clar, nu o sa promovezi bac-ul cu nota 2, 90 la romana! Iti trebuie o nota mare ca sa iasa media buna!
Si tine minte, media trebuie sa fie cel putin 6!
Asa ca pune mana pe invatat si organizeaza-te ca sa treci bacul cu bine din prima sesiune!
Succes!