| Essmeralda a întrebat:

Am auzit că dacă rămâi corigentă la 3 materii, eşti direct repetentă. Dar dacă rămâi corigentă la 3 materii, dar doar pe un semestru, nu pe ambele? (de ex: pe primul semestru să ai 6, pe al doilea 4), rămâi repetentă?

Răspuns Câştigător
| deeadeea111 a răspuns:

Daca ramai corigent pe un semestru la 3 materii dar in final iti iese media atunci nu ramai repetent

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt corigente doar la materiile unde media anuala este sub 5 si nu cele unde este doar pe un semestru, asa ca daca ai mediile semestriale la o materie 6 si 4 media anuala este 5 si nu esti corigenta.

| alexandruth a răspuns:

Nu, nu ramai. happy