| anonim_4396 a întrebat:

Hey,am ramas corigenta pe ambele semestre la matematica si mi-e frica ca nu o sa dau testul de corigenta.Ce se intimpla daca nu il dau,o sa ma lase repetentă? Plus ca am ramas corigenta si la primul semestru la limba romana cu nota 4, dar la al doilea semestru am luat nota 5.
O sa ma lase sau nu repetentă daca nu dau testul de corigenta?
Dau funda celui mai bun raspuns!
Multumesc anticipat❤️

PS:Nu cred ca am ales categoria corecta.

Răspuns Câştigător
| DeathOfDreams a răspuns:

Ești nevoită să dai ambele teste de corigență, la ambele materii.

Într-adevăr, dacă nu le iei pe amândouă cu nota 5, vei rămâne repetentă.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Repeti anul daca nu dai corigentele.

| neutrino a răspuns:

Corigenta nedata duce automat la repetentie.

| ellenuk a răspuns:

Din catre spui aici esti corigenta la ambele materii si daca nu dai testele nu treci clasa. bafta