| valeeExpress a întrebat:

Am auzit ca mediile la licee vor scade cu cel putin 20 de sutimi. Daca am 9, 57 pot intra in Lazar (unde anul trecut cand a fost usor a avut media 9, 78)? Adica trebuie sa scada cu 21 sutimi ca sa intru. Ce credeti?

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mediile vor rămâne cam aceleaşiwinking

Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p : deci la un liceu la care s-a intrat cu 8.90, e posibil ca să se intre cu 8.50 - minim 7.90 happy

Deci, este posibil să ai şanse de a fi admis/ă la acel liceu!

Toate cele bune.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

E posibil sa intri, dar nu te baza pe asta. Inscrie-te si vei vedea, daca ai ocazia sa te inscrii la mai multe licee, inscrie-te si in Lazar, fiindca notele de anul trecut sunt orientative, pot scadea sau urca.

| valeeExpress explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Examenele au fost mult mai grele fata de anul trecut si media 5-8 conteaza doar 25%... sigur vor scadea, dar cu cat?

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru valeeExpress):

Nu se stie cu cat. Vei sti la momentul oportun.

| KindduOullie a răspuns:

Conteaza ce medie au si ceilalti nu numa ce medie ai tu daca au 40 media 10.00 degeaba incerci asteapta si vei afla.

| valeeExpress explică (pentru KindduOullie):

Am vazut ca sunt medii destul de mici anul asta.