| LalaMarye a întrebat:

Heyy:*, am nevoie de ajutor... vreau sa aflu mai multe informatii despre certificatul ECDL, adica cam cat ar costa si la ce mi-ar fi de folos. merita sa-l dau, ma ajuta la ceva? trebuie sa iau ECDL complet ca sa pot beneficia de avantaje? Funda:*:*

1 răspuns:
| LolaLollita a răspuns:

Eu l-am dat in clasa a 10a happy
Sincer nu mai stiu preturile exacte, stiu ca am platit la inscriere 100 lei si ceva, iar apoi am platit fiecare examen din cele 7 individual (20-30 lei, ceva de genu'). In cazul in care picam unul din ele, plateam din nou pentru a-l da.
Personal, m-a ajutat doar la bacalaureat, deoarece nu am mai dat competentele la informatica.
ECDL-ul insa este recunoscut in multe tari si da bine in CV happy