| мιcυтѕαααα a întrebat:

Am cateva intrebari despre testul care il vom da dupa 2 saptamana. Cu ce anume va fi testul? Va fi un test lung? Se va da pentru fiecare materie? Testul va fi cu exercitii pentru clasa precedenta sau cea in care am intrat? Multumesc! Va rog sa imi raspundeti la fiecare intrebare.

Răspuns Câştigător
| calexiandra a răspuns:

Tesul inital se va da la fiecare materie. Testul va fi din cls.precendenta. Adica daca tu, de exemplu esti a 6 a, dai testul inital din cls. a 5 a. Va fi un test normal cu doua subiecte. Succes! :*

5 răspunsuri:
| Skylerx a răspuns:

Cu de toate va fi testul, nu stiu daca va fi un test lung (dupa profesoara/profesor), da, se va da la fiecare materie, din toate clasele pe care le-ai facut (recapitulare totala). Baftaaa!

| midnight a răspuns:

Pai din cate am inteles eu, testul se da din cunostintzele din clasa anterioara. avem doua saptamana in care profi trebuie sa faca recapitulare. sunt cls 8 si mi-a zis ca o sa dau test la romana,mate, limba1, limba2, fizica,chimie,biologie,si stiinte sociale(aici nu stiu daca se refera doar la civik sau si la istorie/geografie). testele nu se trec in catalog,dar o sa se mai dea un test la sfarsitu anului,si o sa vedem daca-am progrest sau ba. testul ni-l spune individual, nu tipa in gura mare in fata clasei ce nota ai luat, si parintii pot vb cu profii daca li se pare ceva in neregula la test.dar eu nu inteleg un lucru... testele sunt date de la minister sau asa cum are profu chef? si...sunt notate undeva, scrie rezultatul sau e doar asa de sanchi?

| AlexandraCroft a răspuns:

Buna.
Buna!
Acela va fi testul initial si va cuprinde tot ce ai facut tu in anul precedent. Daca va fi lung sau nu, nu am de unde sa stiu aici depinde de materie si de profesor.Si acest test se va da la toate materiile importante precum : matematica,limba romana,limba engleza,chimie,fizica,biologie, geografie cam acestea, daca am omis cateva imi cer scuze.
Sper ca ti-am putut fii de folos multa sanatate iti doresc.

| DragosAlex1 a răspuns:

Deci e un test de verificare, e destul de lung, subiectele sunt din anul precedent si oricum nu se trec notele vor sa vada daca mai stii cevabig grin

| Mirceamrc a răspuns:

1.Cu materia din anii trecuti
2.Nu cred ca e asa lung
3.Da pentru toate materiile
3.Pentru cea precedenta
si inca ceva nu se trec testele astea