| relita48 a întrebat:

Am cateva nelamuriri.
Eu vreau sa dau la liceul Madgearu din Bucuresti.Cu matematica sunt paralela. Vreau la profilul economic din Madgearu. M-as descurca? ( vreau la profil economic din motivul ca am auzit de la multe persoane ca e mult mai usor decat la mate-info - daca intru la mate-info sunt moarta, si am auzit ca de la profil economic poti ajunge mai multe decat de la mate-info.Mentionez ca vreau sa merg si la facultate economica, vreau un viitor stabil. URASC MATEMATICA.)

Si.se face multa matematica la profil economic?
De mult ma chinui sa aflu raspunsurile la intrebarile astea. Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| enya_2479 a răspuns:

La profilul economic se face matematica M2 pe cand la matematica informatica se face M1. Te sfatuiesc sa urmezi un profil economic pentru ca vei avea un vantaj la facultate, insa nu uita si la facultate vei face mate, din pacate sad

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da deoarece este economic se face mate rtine este economic adica cu bani, si calcule