| cristina40225 a întrebat:

Am dat probele la liceul pedagogic si am ttrecut la toate. intrebarea este: sunt 2 profile: invatatotri-educatori si invatatori-puericultori. la ambele se intra pe baza acelor teste?

3 răspunsuri:
| Rallu112CrazyKidd a răspuns:

Exact acolo am dat si eu. Nu, depinde ce nota ei la evaluarile nationale. Din toti elevi care au mers mai departe se aleg cei cu cele mai mari note la evaluarile nationale(romana si matematica). Abia dupa ce afli notele evaluarilor vei stii daca ai intrat sau nu la pedagogie :*

| cristina40225 explică (pentru Rallu112CrazyKidd):

Ma refer cand scrii cu diriginta fisa cu optinuile sunt valabile ambele profile?

| Rallu112CrazyKidd a răspuns (pentru cristina40225):

Nu cred