| Questo a întrebat:

Am de confectionat un mijloc de transport ( masina, avion, bicicleta etc. ) in miniatura! Imi puteti da idei ce mijloc de transport sa fac si din ce material!

Răspuns Câştigător
| Onio a răspuns:

Daca vrei ceva mai frumos si complex, faci un autocar. Il posti face din placute de lemn pentru traforaj (caroseria), plexiglass (pentru geamuri), si vopsea tempera, acrilica etc. pentru culoarea autocarului. Ai nevoie doar de un set de scule de traforaj (care este ieftin) vreo 5-6 placute de lemn, o coala de plexiglass de 0, 3 mm 20/20 si un lipici universal.

Daca vrei sa faci ceva si mai complex, poti sa faci o corabie clasica cu vela din panza, dar aici ai nevoie de unelte de sculptura in lemn, si multa migaleala.

Ai aci si si un exemplu http://www.shutterstock.com/......round.html

1 răspuns:
| ZvT a răspuns:

O masină din carton si scobitori.Sau doar carton.