| xyxy97 a întrebat:

Am de facut la istorie un proiect cu titlul "relatiile internationale intre anii 1931 si 1939" si nu am inteles prea bine ce trebuie sa fac...trebuie cumva sa scriu ce s-a intamplat intrea nii acestia?

Răspuns Câştigător
| Biu90 a răspuns:

Da. e vorba de regimul autoritar al lui Carol al II-lea si de partidele PNL si PT. Trebuie sa vorbesti de relatiile Romaniei de atunci cu alte tari. Ca un pont asa, am avut relatii foarte slab dezvoltate atuncihappy. Bafta!

1 răspuns:
| Stoian_Rodica_1993 a răspuns:

Da trebuie sa scrii evenimentele importante dintre acesti ani, si mai ales despre domnia lui carol al II-lea.A renuntat la tronul lasat de ferdinand astfel mihai devine rege dar dupa 2 ani carol se intoarce si preia tronul de la fiul sau, in 1938 se instaureaza monarhia autoritara.