| PussicatDolls a întrebat:

Am de facut pentru maine la romana un proces verbal. love struck
Nu am idei, ma puteti ajuta cu cateva idei, va rog frumoss love struck
Ofer funda garantat!
Merci happy

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

Un proces -verbal ( foarte curios e faptul că un proces verbal e o constatare făcută...în scris ). Este deci un act care se întocmeşte în timpul unei şedinţe şi se notează principalele probleme discutate, perso ne care au luat cuvîntul, ce anume au spus. Se poate întocmi după o inventariere. Se poate întocmi după o anchetă. Se poate întocmi în timpul unui proces. La o şedinţă de bloc. Fel de fel de acte constatatorii. În fond asta e un proces -verbal
Tu nu ne-ai spus referitor la ce ţi s-a cerut ţie să faci un proces verbal. Lucrurile astea puţine pe care ţi le-am spus eu nu vi le-a spus şi profesorul? Vă lasă aşa de-a-mboulea şi nu vi se spune nimic. Sau tu erai pe alte coclauri cînd a fost să fie predarea respectivă?
Dom'le, mă sperii, sincer, şi mă întreb: Pentru ce mergeţi la şcoală? Ca să vă duceţi cu lecţiile făcute sau ca să învăţaţi ceva?