| anonim_4396 a întrebat:

Am de facut un desen la STIINTE cu titlul LUMEA, ma puteti ajuta cu cateva idei, ce as putea desena? (sunt cls. a-XIa). Merci kiss

1 răspuns:
| Ramona4you a răspuns:

Bunahappy! Pai o colega de-a mea a facut o parte din Terra si a mai desenat ca si cum ar iesi un copac din el si cateva flori sau ai putea sa iei monumentele importante ale marilor metropole, ex: Statuia Libertatii, Turnul Eiffel, Coloseumul, Muntele Rashmond, Opera din Sydney s. a. m. d si sa le desenezi pe o foaie A3 sau 2 foi A3 lipite, sa le combini tu frumos. Succes!