| Daysukki a întrebat:

Am de facut un proiect la engleza despre 2 orase din tari diferite care au ceva (cat de cat in comun ) ideea e ca nu prea stiu ce orase sa aleg. acum eu vroiam unul din japonia si unul din china sau coreea... funda

Răspuns Câştigător
| soso_4792 a răspuns:

Japonia cu china sunt asemanatoare! pentru ca din china cu mult timp in urma au ocupat teritoriul japoniei! tot din chineza este urmata de catre japonia prin scris (kanji)., korea de sud cu korea de nord(doar ca ei sunt mereu in razboi).

3 răspunsuri:
| Magda267 a răspuns:

Pai din japonia poti lua tokyo iar din china beijing

| gabytza14 a răspuns:

Http://www.timeforkids.com/......15,00.html aici... este vorba despre un fact file eu am dat germania da poti alege ce tara si oras vrei;) funditaaaa?:X:X:

| cartridge a răspuns:

Iti dau cateva exemple:
Amsterdam - Venetia
Paris - Bucuresti
Las Vegas - Monaco
Los Angeles (Hollywood) - Cannes
Viena - Budapesta
Te las pe tine sa descoperi ce au in comunwinking