| MâţaD a întrebat:

Am de realizat o revista la limba si literatura romana.Eu as vrea sa o fac in powerpoint, insa nu stiu de ce scriu cateva fraze si pagina mi se umple, iar daca as face in word mi-ar ocupa mult mai mult spatiu.Paginile create vreau sa le trag la imprimanta.Merge cu acest program? Si cum sa fac sa fie bine realizate si asezate in pagina? Multumesc!

1 răspuns:
| george155 a răspuns:

Uite. power point nu prea este facut pentru a stampa lucrurile... dar il poti folsii si asa. daca te referi la spatiul ocupat pe o foaie il poti reduce folosind caractere mai mici sau: pe pulsantul office sus in stanga si print iar acolo ai diferite optiuni alegi "vizulazieaza anteprima" iar acolo poti bifa sa incadrezi 2 pagini in una...
totusi sfatul meu este sa folosesti word 2007