| deeadeea111 a întrebat:

Am fost astazi la olimpiada de geogra si am avut o intrebarea urmatoare care este inaltimea maxima din subcarpatii getici? eu am scris1016 in magura matau(asa mi-a spus si doamna profesoara dupa ce am iesit)insa la barem era trecut altceva acolo
euacum sunt nelamurita pana la urma care este raspunsul?

Răspuns Câştigător
| mara67 a răspuns:

Pai altitudinea maxima din Subcarpatii Getici e undeva la 1400 m, Varful Chicera( asa ceva thinking), dar la scoala si eu am invatat de Magura Matau thinking
nu stiu ce sa zic... sper sa iai punctaj mare happy

| deeadeea111 explică (pentru mara67):

Mersi pentru raspuns, apropo am aflat ca am luat locul 1 aseara

| mara67 a răspuns (pentru deeadeea111):

Felicitari :d

| deeadeea111 explică (pentru mara67):

Mersi