| NUpotiSaintelegi a întrebat:

Am gasit un vers sau ce naiba o fi, si nu stiu de unde e. Nu stiu daca e dintr-o poezie, proverb sau ceva. Stie cineva de unde este?
-...dar traieste tot mai bine prostul care nu munceste".

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Astea-s vorbe din popor de genul: cine-i harnic si munceste ori prost, ori nu gandeste sau cine-i harnic si munceste are tot ce vrea, cine-i lenes si chiuleste are tot asa.

| anamaria82726 a răspuns:

Proasta glumă, mai incearca

| NUpotiSaintelegi explică (pentru anamaria82726):

Nu ba, astia din clasa mea nu prea invata si profesoara de fizica a spus ceva gen de de esti destept (>>>) dar traieste tot mai bine prostul care nu munceste