| Diana73726 a întrebat:

Am in jur de 15 absențe la o materie nemotivate.Sunt in clasa a 5-a si cate absențe iti trebuie sa sa devii corigent sau la o materie?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ramai corigent daca ai numarul de note necesar incheierii mediei, respectiv egal cu numarul de ore pe saptamana la respectiva materie dar cel putin 2 note.
Daca ai peste 50% absente la o materie si nu ai numarul de note esti declarat amanat la respectiva materie si va trebui sa sustii un examen.
Trebuie sa stii ca la fiecare 10 absente nemotivate pe un semestru se scade media semestriala la purtare cu un punct.

| sierra1 a răspuns:

Nu e vorba de absențe, e vorba de note
- ce note ai la mate?

| wexceptional a răspuns:

Nu te vad bine eu aveam 50 de absente la clasa a 5-a dar nu erau legile ca acum aveai nota 5 la purtare si gata nu aveai probleme vezi ca acum s-a modificat si online se poate intra fara probleme tu poti sa dormi dar sa fii conectat asa fac si eu nu mai am absente acum