| NeverSayNowXD a întrebat:

Ce se intampla la 3 absente nemotivate la aceiasi materie? Ramai corigent?

Scuzati categoria

Răspuns Câştigător
| Paty17 a răspuns:

Nu rămâi corigent de la 3 absențe. De la câteva zeci rămâneai sau ți se scădea nota la purtare, nu știu sigur. În orice caz, nu se întâmplă nimic de la un număr atât de mic.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi la 10 absenţe nemotivate ţi se scade 1 punct la purtare. Iar la minim 40 de absenţe nemotivate rămâi repetent/ă. Aşa ştiu eu...

| ombladon112 a răspuns:

Nu se intampla nimic.

| SpikeSpigel a răspuns:

Nu se intampla nimic, la 10 absente iti scade un punct la purtare si parca pe la 50-150 de absente te lasa repetent, in orice caz, un coleg de al meu nu a venit un an intreg si a ramas repetent

| extremeA07 a răspuns:

Daca ai o singura ora pe saptamana la o materie si tu ai deja 3 absente nemotivate la acea materie, profesorul respectiv poate cere sa iti scada nota la purtare. Daca ai mai mult de 50% absente motivate sau nemotivate din numarul total de ore la o anumita materie nu iti mai incheie media.

| dellyt a răspuns:

Nu se intampla nimic

| Alexxx2014 a răspuns:

Nu se intampla nimic.Am impresia ca la 5 absente se scade un punct la purtare.P.S funda?

| Chiforescu_Cristi_1995 a răspuns:

Nu! Nu ai de ce te teme.

| Gabriiellaa a răspuns:

Buna. happy 3 absente sunt ca si cum n-ai avea deloc. La 10 absente nemotivate, e un punct scazut la purtare. Cand ai media la purtare sub 6, ramai repetent happy corigent ramai doar daca media la acea materie nu-ti iasa 5 si iasa mai putin. Dar corigenta finala se obs in sem. al doilea happy. Inca mai poti sa-ti remediezi problemabatting eyelashes> tine minte. daca ramai corigent la 3 materii, ramai repetent

| Madythadoolce a răspuns:

Nu, nu ramai corigen