| alexandrumojang a întrebat:

Am inca o intrebare legata de evaluarea nationala! Daca am gresit un cuvant si am scris putin mai sus de el dar sa se inteleaga se poate considera semn? Am vazut greseala dupa ce am terminat compunerea

2 răspunsuri:
| Alinuța00 a răspuns:

Da,se poate considera semn si se anulează lucrarea, asta daca directoarea/directorul
odată cu datul lucrărilor nu a facut si o declarație prin care explică de ce ai scris deasupra sau asa ceva, asa stiu ca se face.Altfel,se considera semn si se anulează, odată ce ai greșit, se trage o linie orizontală subțire si se scrie ÎNCONTINUARE nu in jos nici deasupra. Vorbeste cu director sa vezi daca a facut o astfel de declarație.

| veveritaciuciu a răspuns:

NU, nu se întâmplă nimic daca se înțelege corectura. E normal sa corectezi la sfârșit lucrarea și să găsești greșeli. Chestia cu semnele este o porcarie.