| alexandrumojang a întrebat:

Am inca o intrebare legata de evaluarea nationala.La romana daca am taiat un cuvant, apoi am scris mai sus de el poate fii considerat semn?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca din atata lucru, se va considera semn.

| dullcat a răspuns:

Buna.Mai conteaza de acum daca poate fi considerat semn sau nu? Nu mai ai ce face, decat sa asteapti rezultatele si vei afla n momentul afisarii notelor.Au aparut destul de multe astfel de intrebari in ultima perioada pe aici.Nu are sens sa-ti faci griji acum, ci cand afli ca ti-a fost anulata lucrarea.Pana atunci, repet, nu merita sa te consumi degeaba.

| LordCristobal a răspuns:

Da,poate fi considerat un semn.
Dar profesorii nu v-au spus la scoala despre lucrurile astea?
Ca sa stii si tu cand ai in examen daca gresesti tai cu o singura linie verticala cuvantul pe care l-ai scris gresit.
Sincer nu cred ca o sa iti anuleze lucrarea, nu s-ar complica niciun corector cu o lucrare anulata.

| veveritaciuciu a răspuns:

NU este semn și nu îți mai face griji. E normal sa corectezi greșelile, iar chestia cu semnele și anulatul lucrărilor este foarte rara și de obicei se face tot posibilul sa se evite.