| Emy2904 a întrebat:

Am inca o intrebare legata de transferul de la liceu...de mult imi doream la un liceu cu profil ECONOMIC,insa din cauza cresterii notei de admitere am nimerit intr-un liceu bun, DAR, pe STIINTE SOCIALE. Intrebarea este la ce materie/materii trebuie sa dau diferentele?

Răspuns Câştigător
| laSoledad a răspuns:

Buna. Important e la ce facultate vrei dupa. Daca vrei la o facultate de stiinte economice, poti ramane si la liceul cu profil de stiinte sociale. O sa te descurci. Atata tot ca liceul cu profil economic are totusi partea de matematica, care te-ar ajuta pe viitor la facultate.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La stiinte sociale se face si Educatie Financiara. Dar daca vrei sa te muti, cel mai probabli la mate dai, fiindca aici se face M3 si la economie probabil mai greu. Din ce vad abia la sfarsitul anului te poti transfera la alt profil

| Michaeel a răspuns:

BUNĂ. Trebuie SA dai din MATERIA pe care NU ai STUDIAT-O la VECHIUL tău LICEU.

| XxKAMELIAxX a răspuns:

Te poti transfera la jumatatea anului scolar(clasa a 9. a) fara sa dai diferente.
Succes la liceu!