| Densis a întrebat:

^^ Am si eu o mica nelamurire. daca eu am optat pentru un liceu economic. si n-am intrat din cauza mediei. si intru la un liceu la fel de bun. ma pot transfera la liceul economic? Si daca da. spuneti-mi care cum sta treaba. ce trebuie sa fac. si altele.SAU Daca intru la liceul pe care mi-l doresc sa zicem cu profil "filologie" si eu doream "stiinte sociale" ma pot muta la clasa cu profil de "stiinte sociale"? Daca da. cum? ce trebuie sa fac?
Va multumesc anticipat!;*

Răspuns Câştigător
| xXxXxXxXxXxXxXx a răspuns:

In primul rand trebuie sa astepti un semestru ca sa te poti transfera. Iar cand te transferi sa zicem de la real la filologie trebuie sa dai o diferenta la, latina. Trebuie sa fie locuri libere la clasa unde vrei sa te transferi iar media ta de pe primul semestru trebuie sa fie mai mare decat cea mai mica medie din clasa unde vrei sa te transferi happy.

6 răspunsuri:
| Florin199221 a răspuns:

Trebuie sa vezi intai c-am cati sunt in clasa( de ex daca sunt 28 mai ai sanse daca sunt 31-32++ nu prea mai ai unde) stiu ca asa sau transferat multi prin clasa a IX. Trebuie sa iei legatura cu un profesor sa vezi daca mai ai sanse sa te transferi...
daca poti, poti daca nu astepti un an si anul viitor dai diferentele si tot te transferi

| fluturas2 a răspuns:

Te poti muta la un alt liceu insa in cadrul acelui liceu trebuie sa mai existe inca locuri libere.si cazul in care optezi pentru celasi profil trebuie sa iti bagi doar dosarul la acel liceu insa daca sunt profiluri diferite eu stiam ca trebuie sa dai niste examene.acum probabil asta este in functie de liceul la care vrei sa mergi fiecare are o politica diferita

| CompleteAndUtter a răspuns:

Daca nu e prea mare diferenta intre media cu care ai intrat si media de care ai avut nevoie pentru a intra unde vrei, atunci da, te poti transfera, de preferabil din clasa a IX-a. Apoi, nu cred ca se mai poate thinking Sper ca am fost de folos big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai pile te poti transfera in orice moment...un deputat senator ceva din zona

| Densis explică:

Pai eu cum v-am spus. am pus prima optiune Liceul Economic Comert daca nu intru. a 2 a este Voievodul Mircea profil stiinte sociale. tot la acest liceu am mai pus si filologie. Ma pot Transfera de la Liceul Voidevodul Mircea in Economic? cum? Sau tot in liceul Voievodul Mircea dar sa ma transfer la clasa cu profil stiinte sociale

| Crisul1kk a răspuns:

Asteptii cel putin un semestru apoi te poti transfera oriunde (desigur daca ai medie)