| anonim_4396 a întrebat:

Am inceput clasa a9-a la mate - info intensiv si as vrea niste exercitii la informatica pe care ar trebui sa le fac anul asta si anul viitor.
Imi puteti da niste exercitii?

Răspuns Câştigător
| Hash001 a răspuns:

Nu pot sa-ti explic toti algoritimii si astea. probleme sunt de la inceputul de a 9-a. Eu nu mai sunt de mult :)) succes!
http://uploads.ro/dl/r6YIzXagZhyE

5 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Http://www.cartiaz.ro/index.php?option=cat&id=10&pag=2
la sfarsitul paginii sunt 2 culegeri de probleme de info, una dupa alta, posibil sa mai fie si in continuare, cauta si ia-ti ce-ti convine

| CaffeBoy a răspuns (pentru mixxjim):

Am cerut probleme nu reviste, ma refer la toti algoritmii din clasele 9-10
Ma refer la acele probleme cu interschimbare, euclid, wilson, fibonaci, palindrom, greedy, divide et impera etc etc...

| CaffeBoy a răspuns (pentru Hash001):

Nu am cerut explicatii am cerut exercitii ca algoritmii-i stiu

| Hash001 a răspuns (pentru CaffeBoy):

Ti-au fost de ajutor sau nu?

| CaffeBoy a răspuns (pentru Hash001):

Da.
Din pacate le-am rezolvat deja si m-am plictisit.
Imi poti da si alte exercitii?
Acele exercitii care au in spate un algoritm complex?
Chiar daca acum am inceput clasa IX-a, am inceput de anul trecut sa invat c si c++ asa ca nu o voi da pe spate pe prof. fara ceva pe masura.