| Andreea1095 a întrebat:

Am inteles ca la facultate pe langa disciplinele din orar mai trebuie sa iti alegi si unele optionale. Disciplinele optionale se fac din anul 1 sau doar in anul 2 si 3?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula discipline optionale se fac in fiecare an dar depinde si de facultate, asa ca trebuie sa te interesezi la facultatea ta.

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Se pot studia in fiecare an optionale. Dar asta nu inseamna ca vor fi aceleasi. De la an la an se pot schimba. E dreptul tau sa-ti alegi ce-ti place.

| alicepika a răspuns:

La farmacie, de exemplu, s-au facut optionale din anul 1 sem 2 happy

| Robert_Teliu_1990 a răspuns:

Se fac din anul 1winking