| 0x11111051 a întrebat:

Am intors netul cu susul in jos, si totus n-am gasit! Oameni buni, de unde se poate face rost, de "Structura ueni invitatii si unui aviz"?

Am nevoie urgent. Cine mi le da, funda e a lui/ei.

Răspuns Câştigător
| Doina14 a răspuns:

Aviz(Anunț)
Structura:
1.Titlul(,,Aviz,,);
2.Cuprins(data,locul,conținutul);
3.Semnătura.

Invitația
Structura:
1.Adresarea;
2.Conținutul;
3.Semnatura.

Sper că ai înțeleswinking
Și succes happy
Funda?

| 0x11111051 explică (pentru Doina14):

Da bleadi, deamu de o luna astept un asa raspuns!

9 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Aviz de insotire a marfii? Aviz de instiintare, de care?

| 0x11111051 explică (pentru Mihaela1964):

Instiintare - iaca! Imi statea cuvintul pe limba. Nici cum nu imi puteam aminti!

| Mihaela1964 a răspuns (pentru 0x11111051):

O instiintare trebuie sa contina datele firmei emitente(nume,adresa,CUI,etc),data emiterii,un text prin care destinatarul(firma sau persoana fizica) este informata ca va avea loc o actiune care il priveste( oprirea gazelor,verificarea instalatiei de apa,citirea contoarelor,chemarea la judecatorie sau politie),numele complet si adresa destinatarului, data si eventual ora la care se desfasoara actiunea, localitatea si locatia (unde are loc daca e cazul), functia persoanei imputernicite care semneaza instiintarea(optional), numar de telefon unde se pot cere lamuriri despre eveniment(optional). Sper ca n-am uitat nimic.

| 0x11111051 explică (pentru Mihaela1964):

Aaaaaaa... da mai simplu? Mie imi trebuie structura laughing
Aviz facut de clasa a 9 big grin.

| Mihaela1964 a răspuns (pentru 0x11111051):

E simplu, crede-ma; daca te-ai uita cu atentie pe uhn aastfel de document ai indetifica elementele pe care ti le-am enumerat mai sus.Scrie asfel si va fi ok.

| AlissonPadalecki a răspuns:

Imi place poza ta de profil cu Jared :3
Si... invitatie la ce si aviz pentru ce? Specifica... daca ce-am inteles eu e corect atunci uite:
1. Aviz http://www.google.ro/......tp?/search
2.Invitatie http://www.google.ro/......tp?/search
Daca gresesc sau am inteles prost, anunta-ma!

| 0x11111051 explică (pentru AlissonPadalecki):

Am nevoie de structura unui aviz. Nu trebuie sa fie ceva document... Un aviz simplu. Cu invitatia ma gindesc eu la ceva.

Apropo. Aia nu e poza. E animatie laughing. Dai click pe profil, apoi click me imagine. Vei mai vedea pe cineva laughing

| AlissonPadalecki a răspuns (pentru 0x11111051):

In fine...eu am incercat big grin.