| Ecbert a întrebat:

Am intrat la facultate cu taxa. Pot intra la buget din semestrul al 2-lea? Cum?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti intra, daca obtii rezultate bune, in asa fel ca sa te incadrezi in clasamentul beneficiarilor de loc bugetat.

| Crackman a răspuns:

In anul 2 inteiwinking la fara taxa dupa ultima sesiune, in cazul in care nu ai restante si note mari

| MissJJ a răspuns:

Nu poti din semestrul 2, din urmatorul an. Aici depinde de regulamentul facultatii, la unele facultati daca intri la taxa, acolo ramai, iar la altele se face reclasificare in fiecare an in functie de media obtinuta. In ultima situatie, daca ai o medie mare si te incadrezi, te transfera la buget in anul urmator. Ca sa ramai la buget trebuie sa ti mentii media.