| pocandpoc a întrebat:

Am intrat la Marketing,ROmano-americana,stie cineva se face matematica? e greu de trecut daca se face, ca eu nu stiu o boaba de mate!

2 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

PAi si atunci de ce ai ales sa urmezi o faultate daca nu stii care este curricula acelei facultati / ce materii vei face si in ce constau materiile respective?

Vei face matematici aplicate in economie. Dar este doar o disciplina si nu stiu in ce an va fi.
Vezi acest ghid al Universitatii Romano-Americane.
Oricum nu trebuie sa excelezi in matematica si poti fi si slab, sigur vei trece de acea disciplina fara probleme.
http://www.rau.ro/wp-content/uploads/2015/05/mm-ghid.pdf

| pocandpoc explică (pentru Anonimuserr):

Pai eu stiu ca se face in primul semestru si dupa nu se mai face, d asta am ales.