| anonim_4396 a întrebat:

Am lipsit Vinerea trecuta de la scoala si nu stiu ce sa zic lui diriga. Voi ce scuze ati folosit cand ati lipsit?

12 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Spune-i adevaratul motiv pentru care ai fost "nevoita " sa lipsesti! Ai curaj? Sunt sigur ca nu. Si eu lipseam de la scoala, cu totii am chiulit cateodata, asa greu e sa -ti recunosti fapta din prima? Nu are sens sa stai stresata, intr-o stare de anxietate constanta, fiindu-ti frica ca se va afla! Mai bine zice adevarul si scapi de streswinking.

| medex3 a răspuns:

Dom'diriginte(dom'soara dirigalaughing ) imi pare rau ca vineri nu am putut veni la scoala dar pur si simplu am crezut ca pic jos din picioare.Am fost chiar si la doctor si mi-a dat niste pastile(spui si tu algocalmin si paracetamollaughing)))))) si mama nici macar nu m-a lasat sa ies din casa.Si cand te treci pe langa cabinetul doctorului cerei si o scutire.Iti va simplifica toata problemawinking

| stelianr a răspuns:

Nu mai lipsi!

| BeT a răspuns:

Eu zic sa-i zici Adevarul, nu te invata sa minti de la virsta asta ca asa vei face toata viata.De fapt pa cine minti,, pe diriga sau pe tine?

| sabela a răspuns:

Depinde si unde ai fost.Nu crezi ca este bine sa vorbesti cu un parinte mai intai?!

| Unique_8782 a răspuns:

happy zi si tu ca te`ai simtit rau sau ca a trebuit sa pleci pana undeva cu parintii in legatura cu o problema de familehee hee

| dolyan a răspuns:

Daca ai tai stiu ca ai ai lipsit, situatia se simplifica: Am avut o problema personala, cand va trece pe la scoala mama, va va confirma(eu am folosit-o si cand nu stia nimeni ca am chiulit, dar ulciorul nu a mers de prea multe ori la apa, la un moment dat si-a amintit diriga sa ii ceara mamei confirmare oups :-) ), ii poti zice una si mai BUNA! pur si simplu s-a blocat yala de la usa casei, ori spui ca nu mai mergea inchisa si erai singura acasa(mai plauzibil, drept urmare pana a venit cineva acasa a trebuit sa ramai acasa pentru a nu lasa casa descuiata), ori ca nu mai mergea deschisa, si ai ramas blocata :-)) eu am o imaginatie cam bolnava, inca una ffffft buuuuna. Pur si simplu ai avut niste probleme groaznice de stomac (din acelea care te obliga sa ai wc-ul mereu aproape) :-)) au pe astea le-am folosit si au mers de multe ori chiar si in exces! ciao, sper sa iti fi fost de folos

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai spune ca a trebuit sa pleci din oras la bunici cu parintii si nu ai avut semnal sa o contactezi happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spui ca ai murit

| BeetleJuice a răspuns:

Am cateva scuze bune pentru u big grin: mi-a fost rau, a dat masina peste varul meu mi-a murit pisica (cainele) a murit bunicami-u (unchimiu) mi-am lucsat glezna sper sati fi fost de ajutor laughing

| Ioio a răspuns:

oh go on
baga si u ceva...gen"m-am simtzit rau"meri la doctor iti faci o motivare si gata:p

| Papusica_Rica_2000 a răspuns:

Raspunsul tau aici. spune ca ai fost la bunici si ca ai venit tarziu si ca nu tei putut trezi