| marrr a întrebat:

Am lipsit o zi de la scoala, respectiv vinerea trecuta pentru ca am avut febra si am pierdut o lectie ff importanta la mate crying Era despre Multumea numerelor intregi, Modulul numerelor.Si acum eu nu stiu sa fac problemele de la tema pentru ca nu inteleg cum! crying ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| andreea4ever a răspuns:

Pai modulul numerelor e mereu acel numar cu + sau daca nu 0
De exemplu
I-3I=3
I4I=4
I0I=0
cam asta e
numerele intregi sunt numerele de la minus infinit(-4,-3,-2,-1,) 0, si plus infinit(1, 2, 3, 4, 5)
Mai poti sa te uiti prin culegere sau prin carte ca acolo sigur iti ca explica cateceva
Succes!

4 răspunsuri:
| ecristinamc a răspuns:

Spuneti mie ce nu intelegi si te ajut

| Georgianna3723 a răspuns:

Cand lipsesc de la vreo lectie, caut mereu pe internet lectia respectiva.
Uite ce am gasit:

http://www.scribd.com/doc/19570426/Mulimea-numerelor-intregi
iar daca nu intelegi nici de aici, incearca sa apelezi la o colega de a ta. Daca insa este prea tarziu pentru asta, explica-i profesoarei ce s-a intamplat.desi probabil iti va spune ca aveai timp in week-end sa iti iei caietul de la vreun coleg si sa iti copiezi lectia.
Mult noroc si spor la teme!:*

| simona2010 a răspuns:

Pai roga si tu pe un/o coleg/a sa te ajute.:*succes:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In modul ai o expresie, daca x acela e: x>sau egal cu 0, rezulta modul de x=x, daca x