| Roliii a întrebat:

Va salut! A un program la scoala care prevede zilele de Luni,Marti, Joi, Vineri si Miercuri nu (nu in Romania)De 2 sapt incoace am inceput sa lipsesc tot la 2 zile de scoala dar doar din cauza ca stau la 50 de km de scoala si din situatia financiara mai proasta in ultima vreme,eu n-am dat niciun motiv la scoala ca de ce n-am mai fost pentru ca n-am fost intrebat dar si daca as fi fost intrebat as fi zis ca din cauza ca ai mei ar fi uitat sa-mi lase bani de transport,plus de asta toata luna ianuarie a fost un dezastru la scoala,am fost si bolnav,am fost si la interviuri pentru un job, am si plecat in Romania pentru aproape doua sapt, acum eu acum 2 sapt am lipsit doar Vinerea,saptamana trecuta am lipsit Luni si Vineri,iar Saptamana asta doar azi,iar eu acum sunt intrebat dc nu sunt la scoala,dar azi chiar n-am avut chef sa ma duc pentru ca m-am si scarbit de ea, nu stiu daca sunt singurul din clasa care face asa, iar nu mai stiu ce motiv sa gasesc in cazul asta ca am lipsit atat de mult? Va rog!

3 răspunsuri:
| florin752010 a răspuns:

Mergi la Maruta la emisiune.

| pufulescu a răspuns:

Nu stiu in ce tara esti fiindca nu spui, dar de obicei sistemele sociale din Vest ajuta elevii cu bani de transport! Tu sau parintii tai ar trebui sa va interesati la autoritatile locale, e imposibil sa nu fie vreun mod de a te ajuta cu bani! Cu pofta sau nepofta de scoala nu te pot ajuta, eu zic sa te duci la ore totusi...

| JuliaMe06 a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu directorul, pentru ca in mod normal transportul ar trebui sa fie gratuit, eu am colegi care tot asa fac transportul de 40km in fiecare zi, si platesc benzina, dupa care isi primesc banii inapoi.Incearca sa gasesti o solutie si sa vorbesti cu cineva de la inspectorat, pentru ca nu e normal