| Girly97 a întrebat:

Am luat calificativul "incepator" la competentele digitale. Ce reprezinta acest calificativ?

21 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Primul de la coadă.

| NLS a răspuns:

Incepator: intre 11 si 30 puncte, din 100
Adica, echivalentul notei 3 (sau cu indulgenta 4)

| Girly97 explică (pentru NLS):

Se pare ca nu prea am sanse sa lucrez pe calculator in viitor...

| Adry05 a răspuns (pentru Girly97):

Tu chiar credeai ca te duci si lucrezi pe calculator cu diploma aia? laughing))

| Girly97 explică (pentru Adry05):

Nu neaparat dar ma gandeam ca oriunde voi lucra in viitor as avea nevoie de ceva cunostinte digitale. happy

| Adry05 a răspuns (pentru Girly97):

Pai ai nevoie da nu intreaba nimeni de diploma aia, e complet degeaba.

| Sn4k3 a răspuns:

Ca esti incepator.

| Legion7X a răspuns:

Parcă tu erai cea care preda engleza în una din întrebările de pe TPU?

| Girly97 explică (pentru Legion7X):

Nu predau, medotez copii si adulti la engleza.

| darrio2007 a răspuns (pentru Girly97):

What are you doing? Meditate? I need you for meditate me.
Agree?

| Girly97 explică (pentru darrio2007):

Do you need help?

| Legion7X a răspuns (pentru darrio2007):

L need you for meditating me este corect nu for meditate.
Folosim for+ing când exprimăm motivul
Ex medicaments are for healing the cold
Medicamentele sunt pentru a vindeca răceala

| Girly97 explică (pentru Legion7X):

Eu in general folosesc cuvantul "to tutor" cand vorbesc despre meditatii la o materie.

| Legion7X a răspuns (pentru Girly97):

Http://www.bbc.co.uk/......v284.shtml

Foarte bine.
Eu mă meditez după siteuri

| Girly97 explică (pentru Legion7X):

Medications*

| Legion7X a răspuns (pentru Girly97):

Medications, medicaments ambele sunt corecte.

| JackR a răspuns:

Inseamna ca, in cazul in care ai un calculator, fie el desktop sau laptop, sau il duci inapoi de unde l-ai cumparat si iti recuperezi banii (daca se mai poate) sau il donezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Că te pricepi foarte bine.

| Edisor27 a răspuns:

Adica ca esti incepator in competentele digitale, inseamna ca nu prea ai sanse sa lucrezi in acest domeniu, si mai ai mult de,, mancat'' pana sa fi avansat.

| Ltyiiol a răspuns:

În jur de 30 de puncte din 100. Pe scurt, înseamnă că ești praf. laughing