| 1040104 a întrebat:

Am luat nota mica 4 sau 5 la fizica si la mate 5... părinții sunt supărați de ultima data cand am luat un 4 la Franceza... explicandu-le ce am facut si ce nu, dar tot certat.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Te saftuiesc sa le spui de urgenta parintilor! Poate chiar azi vor fii sunati de diriginta si nu doresti sa vina ei la scoala, sa ale de acolo, nu?
Totusi, ce dumnezeu faci tu toata ziua, daca nu inveti si iei numai note proaste?
In locul parintilor tai, eu ti-as lua telefonul si accesul la PC ori tableta, pe 1 luna de zile, pana imi vii acasa cu note de 10, ca sa-ti ridice mediile la materiile unde ai luat note rele.
In felul asta, vei fii fortat sa inveti si sa apreciezi ceea ce ai.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este o intrebare sau te lauzi? La limba romana cat ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Pune mana serios pe carte, ca ai nevoie de un 9 sau 10, ca sa-ti ridici media!

| Andreeush a răspuns:

Păi evident că te-au certat, doar nu era să te laude când vii cu astfel de note.
Ar fi cazul să pui mai multă atenție la ore și să înveți, dacă vrei să iei note mai mari.