| Zoro55 a întrebat:

Am media la fizica 4.67. Trec clasa sau pentru a trece am nevoie de minim 5? Nu se rotunjește?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a trece clasa trebuie sa ai la fiecare materie cel putin media ANUALA 5, nu conteaza o medie intermediara. Media anuala nu se rotunjeste.

| ZokoZEW a răspuns (pentru Ioandelasal):

Cum sa nu se rotunjeasca omule, informeaza-te, si dupa comenteaza...

| ZokoZEW a răspuns (pentru Ioandelasal):

Sau nu, de fapt acum am vazut, nu se rotunjeste...Dar oricum, nu il lasa cu nota aia, o sa il puna sa faca portofoliu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Media anuala nu. dar inca nu e final de an.

| Yuoia a răspuns:

Nu se rotunjeste. Dar mai ai timp sa pui mana pe carte si sa-ti indrepti media.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se rotunjeste. Doar media anuala nu se rotunjeste