| Angelica_Stoica_1975 a întrebat:

AM NEVOIE DE AJUTOR URGENT! Ce profil din punctul vostru de vedere vi se pare mai bun dintre stiinte ale naturii si filologie? Stiintele din cate am vazut sunt mai variate, in timp ce fillogia se bazeaza mult pe romana si limbi straine (ceea ce iubesc eu), insa stau bine si cu matematica, doar ca nu prea imi place big grin Care profil vi se pare mai de viitor? Se poate face cariera si cu un liceu umanist? Dau funda pentru cel mai explicit raspuns!

3 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Eu zic sa optezi pentru stiinte ale naturii. Chiar daca nu conteaza profilul liceului terminat pentru facultate, de aici iti va veni mult mai usor sa te pregatesti pentru oricare facultate. Se pune accent in mare pe toate materiile, in special pe biologie/fizica/chimie/matematica si nu in ultimul rand romana. Din proprie experienta iti pot spune ca celelalte materii nu sunt neglijate.

| ABCD122 a răspuns:

Filo

| adrili10 a răspuns:

Din punctul meu de vedere stintele naturi si eu sunt la acest profil si este de viitor deoarece ai foarte multe optiuni de a alege unde vrei sa mergi mai departe.