| Chuck a întrebat:

Am nevoie de denumirea medicala pentru: raceala si toxiinfectia alimentara. O mica nedumerire intre mine si niste prieteni.

4 răspunsuri:
| Phantasmagoria a răspuns:

Toxiinfectie alimentara-indigestie
raceala-viroza

| PerfectAngel a răspuns:

Deci pentru aman2 nu este o singura denumire. Sunt 2 lucruri total diferite.

| Chuck explică:

Ok, funda. Dar nu inteleg, ce castigati daca va dau funda? Oricum a fost o intrebare aiurea, nu ne-am exprimat corect si chiar eram (era) semidocti la momentul respectiv. Isi asuma cel care a intrebat, la fel ca Boc laughing. Si boc isi asuma multe chestii laughing

| anonimul a răspuns:

Poai receala este termenul medical iar la toxiinfectie alimentare se mai spune indigestie. funda?