| Katomi a întrebat:

Am nevoie de o compunere narativa in care sa folosesc 5 adverbe si 5 interjectii.(Sa nu fie lunga cam 6 randuri de caiet mic) Va rog mult ajutati-ma. fundita + vot Va roggggggggggggggggggggggg mult ajutati-ma pentru ca nu am nici o idee

Răspuns Câştigător
| TaNaNaNaNa a răspuns:

Http://puidecompuneri.urbankid.ro/......ectii.html
Idee de compunere cu interjectii si mai adaugi tu 5 adverbe.
Sunt multe idei de compuneri pe care le poti gasi.
Pentru cand iti trebuie? Poti trimite mesaj la pui de compuneri.ro

2 răspunsuri:
| ANDUKUTZZA a răspuns:

Astazi e o zi frumoasa de primavara. dana si mama ei s-au gandit la o plimbare in padure. mergand prin padure dana zise : -mamico, IATA AICI sunt trei floricele roz si acolo sunt mov, nu-i asa ca sunt minunate?-da sunt! -AU! AU! -ceai patit draga mea?-m-am lovit la picior de creanga de ACOLO! OF ce rau imi pare -gata, gata UITE ACOLO e casa noatra! mergem acasa mami?-da draga mea! a fost ceam mai frumoasa zi in padure

| ANDUKUTZZA a răspuns:

Astazi e o zi frumoasa de primavara. dana si mama ei s-au gandit la o plimbare in padure. mergand prin padure dana zise : -mamico, IATA AICI sunt trei floricele roz si acolo sunt mov, nu-i asa ca sunt minunate?-da sunt! -AU! AU! -ceai patit draga mea? m-am lovit la picior de creanga de ACOLO! OF ce rau imi pare -gata, gata UITE ACOLO e casa noatra! mergem acasa mami?-da draga mea! a fost ceam mai frumoasa zi in padure