| PulbereDeStea a întrebat:

Am nevoie de un Abecedar. Nu as vrea sa il cumpar nou, presupun ca este mai scump. Am gasit la o librarie un abecedar, avea file alb-negru dar eu le vreau color. Unde as putea gasi un abecedar dar sa fie mai ieftin? Aproximativ 15 lei.

6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Ce importanţă are dacă este alb-negru sau color?
Literele din abecedar şi din carte sînt negre pe fond alb.
Abecedarul e o carte prin care se învaţă literele alfabetului şi a citi şi a scrie.
Nu e o carte de desenat şi de colorat.

| PulbereDeStea explică (pentru corolav):

Consider ca un copil invata mai repede daca are un abecedar colorat. Nu este carte de colorat, nu trebuie sa coloreze copii. Dar este bine sa fie colorata. Poate literele sunt negre pe fond alb, dar de jur imprejur tot felul de desene colorate. Este mai atractiva/interesanta o carte colorata.

| corolav a răspuns (pentru PulbereDeStea):

Rahat!

| PulbereDeStea explică (pentru corolav):

Dupa raspunsul dumneavoastra pot sa imi dau seama ca nu stiti, ce ii atrage pe copii. V-ati gandit vreodata la ce va facut placere in copilarie? Ati studiat vreodata un copil, sa vedeti cum reactioneaza la anumite lucruri? Si nu imi spuneti ca aveti cunostinte in domeniu, pentru ca daca ar fi asa atunci nu ar fi tocmai placut pentru copilul de langa dumneavoastra. Eu, va respect opinia, dar totusi cred ca ar trebui sa nu mai fiti atat de radical. Este bine sa fim atenti la dorintele celor din jur. O zi placuta, in continuare.

| anad a răspuns:

Abecedarul nu este un manual transmisibil si, de obicei, ramane elevului la sfarsitul anului. Sigur aveti o rudenie, cunostinta, vecin care a avut in anii trecuti copil in clasa I si poate sa vi-l dea!

| mijlsach a răspuns:

Cauta la anti-cariaturi ...si poti sa le gasesti si mai ieftin