| Linna312 a întrebat:

Am nevoie neaparat de ajutor.Sunt clasa a9a si am trecut la toate nu am avut probleme, doar la matematica.Pe primul semestru am media 4, crezand ca o sa iau note mai mari pe al doilea am stat fara stres si nu m-am omorat cu invatatul si lucrul acesta s-a vazut si la note si mai ales la teza.Am un 3 si un 6, data trecuta ma ascultat pentru ca aveam o data si nu am stiu asa ca m-a trimis la loc in banca si nu stiu ce nota mi-a pus, iar azi ne-a dat tezele si am luat un mare 2.Profesoara e destul de buna dar foarte exigenta si nu stiu ce sa fac daca pe primul am media 4 pe al doilea imi trebuie 6 ca sa-mi iasa 5 si sa trec.Nu vreau sa raman la matematica,nici parintii nu stiu sitoatia, deci ce ar trebui sa fac ca sa trec si sa nu raman? Stiu stiu trebuie sa invat dar nu`mi intra nimic in cap, ce note ar trebui sa iau ca sa trec? Nici nu stiu ce nota mi-a pus ultima data dar oricum cred ca e una mica pentru ca nu am stiut nimic si m-a trimis la loc. Ajutati-ma si pe mine va rog mult nu stiu ce sa fac.

3 răspunsuri:
| deeadeea111 a răspuns:

Ar trebui in primul rand sa afli care este nota pe care ai primit-o cand te-a asculatat
Apoi ar fi bine sa-i spui si profesoarei intentia ta de a trece. Chiar daca tu nu te vei descurca asa de bine ea va fi bucuroasa ca macar ti-ai dat silintasi nu ai trecut peste fara indiferenta.Succes!happy

| Dariusuu a răspuns:

Motivează-te să înveți, totul depinde de tine. Bănuiesc că profa îți va da un test de corectarea mediei, deci arată-i că meriți să promovezi.

Te pup.

| Linna312 explică (pentru Dariusuu):

Nu,nu imi va da nici un test de genul.Ne-a si spus ca vrea sa ramana cat mai putini elevi in clasa mai ales ca e si clasa de informatica.Iar eu nu prea vad solutie la notele pe care le am, cum as putea sa trec si sa nu ma duc la vara la corigenta.sad