| Єℓy a întrebat:

Am nevoie urgenta de citate care sa descrie drumul spre succes sau viata. Va rogpuppy dog eyes Cele mai frumoase primesc fundahappy

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

1.Succesul este abilitatea de a trece de la un eşec la altul fără pierdere de entuziasm.-Winston Churchill
2/Să râzi des şi mult; să câştigi respectul oamenilor inteligenţi şi afecţiunea copiilor; să câştigi aprecierea criticilor oneşti şi să înduri trădarea prietenilor falşi; să apreciezi frumuseţea, să găseşti ce e mai bun în ceilalţi; să laşi în urma ta o lume mai bună, fie printr-un copil sănătos, o grădină îngrijită sau o condiţie socială emancipată; să ştii pur şi simplu că cineva a respirat mai uşor doar pentru că tu ai trăit. Asta înseamnă să ai succes-Ralph Waldo Emerson
3.Succesul nu înseamnă absenţa eşecurilor; înseamnă realizarea obiectivelor finale.-Edwin Bliss
4.Succesul este capacitatea de a te ridica deasupra regulii.-Gerald Barzan
5.Succesul înseamnă să cazi de nouă ori şi să te ridici de zece ori.-Jon Bon Jovi big grin
6.Succesul înseamnă să-ţi faci griji pentru orice afurisit de lucru din lumea asta, mai puţin pentru bani.-Johnny Cash
7.Succesul este ceea ce oamenii conclud atunci când nu se pot gândi la ceva suficient de nobil pentru a merita să dea greş-Laurence Shames
8.Succesul reprezintă atingerea treptată a unui ţel sau a unui ideal care merită atins.-Earl Nightingale
9.Succes. Păcatul de neiertat faţă de semeni-Ambrose Bierce
10.Succesul este utilizarea la maximum a capacităţilor pe care le posezi-Zig Ziglar

big grin

1 răspuns:
| TraficantDeVise10 a răspuns:

Viaţă. Călătorie pe un drum şi spre o destinaţie necunoscute.

Succesul este o călătorie, nu o destinaţie

Mă străduiesc şi îi dau zor
Cu tot ce am mai rezistent,
Dar cum s-ajung în viitor,
Când n-am ieşire… din prezent?

Viaţa este o călătorie pentru care nu am hartă.

Sufletul şi trupul: două necunoscute, în ecuaţia numită viaţă. Oare, chiar Dumnezeu să fie soluţia?

Succesul este utilizarea la maximum a capacităţilor pe care le posezi.

Succesul este ceea ce oamenii conclud atunci când nu se pot gândi la ceva suficient de nobil pentru a merita să dea greş

Succesul înseamnă să cunoşti diferenţa dintre ai băga pe oameni la colţ şi a-i aduce în colţul tău.