| Mariella a întrebat:

Am nevoie urgenta de un dictionar online de omonime (francez). Stiu ca nu trebuie sa ne folosim de TPU pentru a ne face temele, dar chiar nu am gasit alta solutie. Va rog mult. Sau daca e pe aici cineva care se descurca la franceza si ma poate ajuta. Merci

Răspuns Câştigător
| Victoria a răspuns:

Http://www.mediadico.com/dictionnaire-homonyme.asp
Daca nu te descurci, da-mi mesaj, te ajut eu.

6 răspunsuri:
| DeNyyy a răspuns:

Ma refer asa ......in general cateva idei ...nu conteaza .....de ex. cum pot face ca in spatele pozei sa imi apara un fundal cu niste carouri?

| Mariella explică:

Multumesc mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

Alte răspunsuri
| diana_6747 a răspuns:

Omonimia şi polisemia reprezintă două categorii de sensuri ale cuvintelor, care, îmbinate în comunicări diferite, conduc spre descoperirea adevăratului înţeles al acestora.