| CireasaDePeTort2313 a întrebat:

Buna ziua, lume, am o problema, eu am fost dat afara de profesoara mea de practica la care eram enervat de dansa si profesoara s-a comportat necivilizat cu mine si m-a facut in toate felurile. M-a facut porc, m-a facut in toate felurile si eu am facut-o aroganta fiindca eu ii vedeam comportamentul ei arogant si ea imi spunea ca nu imi faceam temele (incat eu le fac de obicei), jignesc (de unde vedea profesoara asta nu stiu) si ca mai ales ca nu fac nimic fiindca nu imi place meseria de o am si mi-a spus ca sa vin cu mama mea la laborator si daca nu vin cu ea o sa ma lase cu situatia neincheiata si mi-a spus ca am si tupeu fiindca profesoara mea totusi ma facea ca sunt un porc nespalat si asa mai departe. Si am nevoie de ajutor ca sa imi gasesc un liceu economic ca sa termin scoala fiindca odata am vorbit cu profesoara mea de practica de profesional ca ma duc la facultatea de bani si a zis ca nu pot sa ma duc fiindca trebuie sa ma duc la serviciu la 19 ani, eu nu vreau sa ma duc. mai bine vreau sa ma duc mai incolo la vreo 25 de ani de exemplu (eu invat la o scoala profesionala la Campulung de exemplu) si vreau ajutor foarte. foarte mult! Multumesc

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vorbeste cu mama ta si mergeti impreuna sa discutati cu profesoara.
Daca discutati calm si intelept, atunci orice conflict se poate rezolva, pasnic.

| darrio2007 a răspuns:

As vrea sa stiu si varianta ei. Că a ta pare cam cusută cu ață albă.
Se vede din modul cum scrii.

| CireasaDePeTort2313 explică (pentru darrio2007):

Adica cum scriu?

| darrio2007 a răspuns (pentru CireasaDePeTort2313):

Daca nici macar nu iti dai seama cate greseli ai facut in tentativa aia de scriere, este grav.

| Violleta2022 a răspuns:

Ia-ti mama sau tatal si mergeti la scoala, ca sa-ti rezolvi problema, ca nu te primeste profesoara la practica.

| adryang78 a răspuns:

Probabil că a ajuns și ea la limita răbdării, că nici cadrele didactice nu sunt roboți și nici din fier făcute. După cum te exprimi, nu e greu de închipuit ce nivel de cultură și educație ai.
Facultatea de bani? Doamne...

| CireasaDePeTort2313 explică (pentru adryang78):

Era ideea mamei si din cauza mea o sa fiu cred ca fiert papa lapte maine fiindca din cauza mea, eu de eram cu tupeu si intr-o stare rea de ce am avut, vreau sugestii ca sa ma duc in alta parte unde pot invata linistit

| darrio2007 a răspuns (pentru CireasaDePeTort2313):

Si in alta parte vei păți la fel. Si nu din cauza profesorilor.

| elennaionela14 a răspuns:

Ar trebui sa le spui parintilor

| Hrhajsj a răspuns:

Din ce cauza te-a dat afara si te-a facut "porc nespalat"?