| PussicatDolls a întrebat:

Am o decizia grea de luatlove struckDar va rog seriozitatehappyAm de ales dintre facultatea de jurnalism(vreau sa fiu redactor)si facultatea de economiehappyVoi ce ma sfatuiti? Mersi multlove struck

6 răspunsuri:
| AnnAnne a răspuns:

Bunahappy!
Intreaba-te mai intai pe tine: Jurnalism- de ce? si Economie- de ce? si alege facultatea care iti place cu adevarat, nu pe care s-o alegi pentru ca vei avea bani mai multi, asa iti zic parintii sa faci sau alte motive.Succes:*

| Malvina24 a răspuns:

Jurnalism.

| YoYoLicious a răspuns:

Si eu am avut aceasta dilema, dar am ales facultatea de administratie si afaceri(tot profil economic) pentru ca am mai multe sanse de locuri de munca. Dupa ce faci facultatea de jurnalism iti trebuie mult noroc/pile sa te angjezi bine undeva.

| spyke321 a răspuns:

Pai as spune sa alegi facultatea de jurnalism big grin. Mai ales ca ai spus ca si tu vrei tongue. Si este si o meserie spun eu frumoasa iar dupa ce termini facultatea si vei gasi un loc de munca sigur se castiga si foarte bine. Mult succes big grin.

| cornelia13 a răspuns:

Eu zic sa alegi facultatea de economie dacao faci pe asta ai mai multe obtiuni la joburi

| codry98 a răspuns:

Eu zic sa alegi facultatea care crezi tu ca ar fi mai potrivita pentru tine si care meserie crezi ca ti-ar placea sa o practici cand terminini studiile.Mie personal imi place mai mult jurnalismul si cred ca ai mai multe sanse in viitor daca vei face aceasta facultate.Dar e decizia ta...Succes!