| iryna_4737 a întrebat:

am si eu o intrebare pentru cei care au intrat la facultatea de drept:Cat de grea este admiterea la economie? mersi

1 răspuns:
| mihai19d a răspuns:

Buna! Nu am intrat la facultatea de drept dar am dat si eu la o facultate in care se dadea admitere si la economie.
Desi am facut economie si in liceu ( 1-2 ore pe saptamana ) asa ca am avut ceva cunostinte din domeniul economiei, la admitere la facultate a fost foarte greu dar am trecut.
Asa ca daca nu ai facut economie pana acum ar fi bine sa te apuci serios de invatat daca vrei sa dai la drept.