| razvian183 a întrebat:

Am o intrebare, au voie profesorii sa ne dea test din ceva ce nu am invatat?

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu cumva ai absentat, ori poate că nu ai fost atent la ce vi s-a predat?!
Dacă o parte dintre elevi rezolvă cu brio testul, iar cealalta parte, nu, atunci se face diferența, intre cei care au invățat și cei care s-au jucat in timpul orelor.

| Brizbriz a răspuns:

Daca e de minim bun simt, sau de EVIDENT cultura generala, de ce nu

daca e ceva care inca nu a-ti invatat, atunci nu, totusi abuzuri se fac in draci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te referi la ceva ce nu ati invatat deloc, adica o lectie la care nu ati ajuns si pe care nu ati parcurs-o, atunci nu are voie iar aceasta ar fi o forma de abuz din partea profesorului.
Daca in schimb, lectia a fost predata si aprofundata dar unul sau toti elevii nu au invatat, atunci profesorul este indreptatit sa dea lucrare de control din acea lectie iar elevii sunt de vina ca nu au invatat.

| NunuNini a răspuns:

Nu ai invatat tu ca esti puturos, sau nu vi s-a predat la ore?