| Kristen20me a întrebat:

Am o intrebare, daca la examen la romana am scris la sinonim la fetele-domnitele, se depuncteaza?

Răspuns Câştigător
| Nanutzu a răspuns:

Normal ar fi fost sa spui domnisoarele, pentru ca domnitele este o prescurtare, dar da, ti se va puncta si asa. Dar nu te baza pe asta, pentru ca depinde de exigenta profesorului examinator.

2 răspunsuri:
| DeathTheKid a răspuns:

Mi se pare ca da, adica daca merge si printesele nu inteleg de ce nu ar merge domnitele

| Akira a răspuns:

Nu cred.in text avea sensul de copilele lui.adică "fiice" dar bafta! happy