| Tirri28 a întrebat:

Am o intrebare referitoare la examenul de romana dat astazi pentru cls a 8 a, Rodul tainic este un basm popular sau cult? daca am scris ca este basm popular ma depuncteaza? Specific ca am scris si cele 2 trasaturi cerute cu exemple din text.

5 răspunsuri:
| Veverita a răspuns:

E cult ca are autorul cunoscut! si cred ca te depuncteaza

| KimSooMin a răspuns:

Este basm cult pentru ca are autor mai daniele te va depuncta dar nu cred ca foarte mult pentru ca cerinta era sa arati ca e basm dar nu si ce fel de basm

| AnonimusGirl a răspuns:

E cult din moment ce are autorul scris si s-ar putea sa te depuncteze

| FinalFire a răspuns:

Este un basm popular.

| FinalFire a răspuns:

Aaa,era rodul tainic, nu stiu de ce ma gandeam la Praslea cel voinic si merele de aur...