| ZeroGraviton a întrebat:

Am o intrebare de exemplu eu am pe primul semestru la o materie 5 si la al 2-lea am 4 rezulta 4:50 si se poate trece sau se rotunjeste?

8 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Eu stiu ca nota la sfarsit de an la o materie, adica cum ai tu, pe primul semestru 5 si pe al 2 lea 4, si-ti iese 4.50, eu stiu ca nu se rotunjeste.
Oricum, eu asa stiu, mai asteapta raspunsuri, poate totusi se rotunjeste, daca nu, intrebi direct profesorul, sau alt profesor.

| Ando1dul a răspuns:

Si cat de prost esti incat sa iei media 4 dupa ce ca pe primul ai 5? Se duce de rapa Romania...

| Raduhh a răspuns:

Daca ai 4 pe al 2-lea semestru nu ti se rotunjeste nota! Mai bine pune mana pe carte si anvata!

| stanly7 a răspuns (pentru Raduhh):

Raduceldestept nu știe cum se scrie cuvâtul învață?(grammar nazi)

| TearsOfBlood a răspuns:

Poi... Nu se rotunjeste.
Mai bine te-ai apuca de invatat decat sa stai pe TPU.

| k1dutzz a răspuns:

Ba da ti se rotunjeste asa mi s-a intamplat si mie in clasa a 5-a la mate si mia rotunjito!

| TheLexAmphetamine a răspuns:

Nu se rotunjeste.

| Adrian_bogdanel_1981 a răspuns:

Din pacate nu se poate trece, ca sa treci iti trebuie 5 fix fara rotunjire.
Ca sa treci iti trebuia un 5 pe al 2-lea.
Funda?big grin