| Roberto_RoBy_1998 a întrebat:

URGENT! Am o intrebare daca am doi de 5 si un 4 la o materie trec? Adica stiu ca imi iese 4, 6 dar se rotunjeste? Ma refer pe primul semestru....VA ROOG SPUNETI-mi SIGURR DAU FUNDA!

11 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Da! La 4, 66 se rotunjeşte se face 5

| Karinakari99 a răspuns:

Bineinteles ca se rotunjeste. Daca ai 4, 60 ai media 5.

| Kazumy a răspuns:

Da,se rotunjeste. Dar vezi sa nu fie o materie la care ai dat teza pentru ca media in acest caz nu se calculeaza asa.

| LolaLollita a răspuns:

Este 4.66
Se rotunjeste sigur, stai fara griji happy

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Treci

Răspuns utilizator avertizat
| Lariii99 a răspuns:

Heii.
Dap,se rotunjeste din moment ce este 4, 60.
Daca erai mai putin de 4, 50 ramanea 4 dar asa este media 5.
Sper ca te-am ajutat!
O fundita, te rog? puppy dog eyes
Bafta multa pe sem 2winking

| Roberto_RoBy_1998 explică:

Ok eu sa va zic maine ok? Si astia care mi-ati raspuns stati linistiti va retin minte si
mai pun si eu 3 intrebari aiurea... Si va dau linkul sa scrieti cv si va dau funda daca vreti big grin

| tay587458975 a răspuns:

Da cred ca se rotunjeste.nu iti spun asta din experienta ca nu mi s-a intamplat asa ceva

| KidDDDDDDD a răspuns:

Se rotunjeşte la 5.
O zi frumoasă!

| bogdan61 a răspuns:

Da ti se va rotunji la 5! BAFTA:X